Instytut Tomistyczny

We współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu bracia dominikanie z Instytutu Tomistycznego w Warszawie zapraszają do zgłaszania się na wspólnie organizowaną międzynarodową sesję poświęconą teologii biblijnej Akwinaty.

Celem konferencji jest przybliżenie Tomaszowego sposobu czytania Pisma Świętego oraz zwrócenie uwagi na wzajemne przenikanie się teologii spekulatywnej i egzegezy w myśli Akwinaty.

Wśród zaproszonych gości są m.in. Michael Sherwin OP (Uniwersytet we Fryburgu Szwajcarskim), Matthew Levering (Mundelein Seminary, Stany Zjednoczone), Enrique Alarcon (Universytet w Pampelonie, Hiszpania), Giuseppe De Virgilio (Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża, Rzym), Stefano Zamboni SCJ (Akademia Alfonsiana, Rzym), Paweł Krupa OP (Instytut Tomistyczny, Warszawa) i Michele Mazzeo OFM (Papieski Uniwersytet Antonianum, Rzym).

Propozycje wystąpień – najlepiej w języku angielskim – w postaci abstraktu (do 300 słów) należy zgłosić do końca stycznia 2017 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: biblicalthomism.wordpress.com

Serdecznie zapraszamy!

Bracia z Instytutu Tomistycznego