Instytut Tomistyczny

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję Towards a Biblical Thomism: Aquinas and the Renewal of Biblical Theology, współorganizowaną przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Instytut Tomistyczny, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2017 r. w Toruniu.

To już kolejna z toruńskich konferencji poświęconych „tomizmowi biblijnemu” i aktualności Tomaszowej egzegezy biblijnej w świetle współczesnej biblistyki (poprzednia odbyła się w 2015 r.). Tegoroczna edycja podejmie ponadto kwestię recepcji dokumentu Papieskiej Komisji Biblijnej Biblia i moralność, umiejscawiając go w kontekście biblijnych komentarzy św. Tomasza. Ogólne informacje o sesji można znaleźć tutaj (kliknij, aby powiększyć):

Informacje ogólne

Konferencja zgromadzi międzynarodowe grono znakomitych biblistów i tomistów, wśród których będą:

  • Matthew Levering (Mundelein Seminary, Illiois, USA)
  • Michael Sherwin OP (University of Fribourg, Szwajcaria)
  • Anthony Giambrone OP (Ecole Biblique, Jerozolima, Izrael)
  • Enrique Alarcón (University of Pamplona, Hiszpania)
  • Giuseppe de Virgilio (Pontifical University of the Holy Cross, Rzym, Włochy)

Poniżej pełny program konferencji (kliknij, aby powiększyć):

Program konferencji

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie konferencji

Większość wydarzeń konferencyjnych odbędzie się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (ul. Gagarina 37). Wystąpienia będą transmitowane na żywo w uniwersyteckiej telewizji internetowej UMK TV

Patronami medialnym konferencji są: czasopisma „W drodze”, „Przewodnik katolicki” i „Polonia Christiana”, portal Orygenes+, Polskie Radio PiK oraz UMK TV.